בשנות ה- 80 (לא הסדרה אלא העשור) כל בית התהדר בסט ספות. אחת גדולה עם שלושה מקומות ישיבה, אחת בינונית זהה עם שני מקומות ישיבה ואחותם הצעירה כורסא בודדת. נדמה שהרעיון כאילו נלקח מתוך זהבה ושלושת הדובים. עם השנים הקונספט השתנה.

 ספת השלוש התארכה לה, הספה הדו מושבית פונתה לאחר כבוד והכורסא הבודדת נשארה. 

לעיתים היא מפציעה בזוג ובהעדר מקום היא עומדת לבד בתפארתה. היא מאפשרת לנו להתפרע, לבחור בד מעניין, טקסטורות, מבנה. היא יכולה למעשה להכתיב את הסגנון של הבית או להיות מושפעת ממנו. אם יש מקום בחלל אני מצוותת לה מנורה עומדת ושולחן קפה ומייצרת באמצעותה פינה מעניינת בחלל המגורים. 

 הנה לכם כמה טיפים לבחירת הכורסא שליד: 

צבע 

let's face it , הספה המרכזית היום היא סוג של הומאז' ל 50 גוונים של אפור. בכורסא אנחנו יכולים להיות קצת יותר אמיצים. 

בד"כ אני בוחרת בה להיות נקודת הצבע בחלל. ואני דוגמת את הגוון הנבחר ומשלבת אותו כריות לספה המרכזית בגוונים של הכורסא כדי לקשור את הרהיטים יחד.

סגנון

 הבחירה היא בד"כ נגזרת מהסגנון של הבית. מודרני, כפרי, בוהו, תעשייתי, וינטג', נורדי או בכלל אקלקטי- שילוב בין סגנונות. בבית מודרני נבחר כורסא עם קוים ישרים, במראה נקי עם  בסיס מתכת. 

בית באווירת בוהו תשתלב בו נהדר כורסאת קש או ראטן. כפרי יקבל אליו נפלא כורסא מרופדת עם בסיס מעץ ותעשייתי תשתלב בו כורסאת עור בועטת. ואם אתם אנשי הוינטג' כורסא של סבתא עם טקסטורה ורקמה מעניינת.

נוחות

 טיפ שמתאים גם לספה, למיטה, לכיסאות אוכל. בדקו שנוח לכם. תתנסו. תחשבו מי ישב עליה (סבא?) . גם מבחינת המשענת, הגובה.

אופנות חולפות

 לרב אני לא בעד להיכנע לאופנות חולפות, אלא אם כן ממש אוהבים את הרהיט ואז הסיכוי שימאס אחרי שיצא מהאופנה הוא נמוך. במקרה של כורסא אני פחות נחרצת – מכיוון שהעלות שלה, באופן יחסי ליתר הריהוט בבית, לרב אינה גבוהה. אז אם אתם אוהבים לשנות ולהתחדש מידי פעם, הכורסא בהחלט יכולה להיות הרהיט המתחלף שלכם.

אז היכן רוכשים?

בעבר (בתקופה של זהבה) היינו קונים יחד עם הספה ובהתאמה. כיום ניתן לרכוש כורסא גם בחנויות העיצוב וכן בחנויות לכיסאות, אוהבי הוינטאג' יכולים לרכוש יד שנייה בשוק הפשפשים ולצאת למסע לחידוש הכורסא.

      

צילמה: מירב פלברג

צילמה: לימור נג'מה

מתוך designsponge.com