שמתם לב לכך שהצבע השחור נמצא בכל מקום? כמעט הלבן החדש. בשנים האחרונות הוא מקבל מקום של כבוד. אט אט נפרד מהתדמית המקטינה והמחשיכה, ומקבל אליו תכונות של יוקרה ותחכום.

נדמה שהוא כאן להישאר – טרנד שאומץ בחום ולא איזו אופנה חולפת. אם נשלב אותו בסביבה כפרית הוא ישווה לחלל מראה אורבני, לפעמים גם תעשייתי, עם החומרים הנכונים והצורה הנכונה – כמו רשתות ברזל, ספוטים. 

ובסביבה מודרנית הוא בעיקר ישדר יוקרה. ותמיד הוא יחולל דרמה, יקבל אליו את המיקוד. נכנסת לחדר ויש בו אלמנט שחור, לרב הוא יגנוב את תשומת הלב.


אז איך עושים זאת נכון?

  •  השילוב הטבעי של השחור הוא עם לבן, הם מאזנים ומנוגדים ומייצרים עניין, אך לעיתים משדרים קרירות. כדי להימנע מכך ועל מנת להכניס רוך אני אוהבת לשלב עימם אלמנטים מעץ – רצפת פרקט, ריהוט.

                                          צילום: קרין רבנה


  • אם יש לכם מטבח לבן קבלני עם ידיות ניקל  -  החליפו אותן לידיות שחורות. תראו איך המראה מיד משתדרג. מוזמנים גם להחליף את ברז המטבח ויישמו בין האריחים הלבנים בחיפוי המטבח רובה שחורה. 

                                                   מתוך trademaster

  • חדרי הרחצה – שם השחור כבש את הברזים והמקלחונים – אם  אתם סולדים מאבנית ולא נראה לכם שתנגבו אחרי כל מקלחת את שאריות המים (הצחקתי אתכם?) אפשר לבחור בברזים שחורים בכיור ולא בתוך המקלחון שם המגע עם המים הוא פחות אינטנסיבי . 


  • תאורה שחורה – גופי תאורה הם התכשיטים של הבית, בתהליך העיצוב אני נותנת להם דגש מיוחד. גוף תאורה שחור או אפילו שילוב של כבל שחור במנורת תלייה מקפיצים את המראה.

                                                צילום: קרין רבנה

  • קירות שחורים – בפינות משחקים או במטבח ניתן לצבוע חלק מקיר בשחור כשהצבע יכול לשמש גם כלוח גיר ומגנט. הילדים עפים על זה.


  • ריהוט שחור – הרהיטים השחורים נמצאים בכל חנות,  אל תקנו סטים (זה נכון לרכישת כל ריהוט), אבל אם אתם קונים פריט שחור השתדלו לשלב את השחור גם בפריטים נוספים (לפחות שלושה).

                                             צילום מירב פלברג

ואף מילה על מטבחים שחורים..